Studentská kolejní počítačová síť

Připojení k internetu na kolejích

Provoz sítě, její organizace a správa, podmínky připojení i sankce se řídí dle Organizace správy a zásady pro užívání studentské kolejní počítačové sítě, k jejichž dodržování se zaváže každý uživatel sítě a dále Opatřením rektora JU o užívání počítačů, počítačové sítě a software na Jihočeské univerzitě. Na všech kolejích je možné připojit se kabelem. Na koleji K1, K4 a K5 mimo to funguje i univerzitní Wi-Fi.

Předpoklady k připojení kabelem

1.    Být ubytovaný na kolejích JU (mít podepsanou smlouvu).

2.    Mít vlastní technické vybavení opatřené vhodnou síťovou kartou a kabelem.

Postup k připojení

1.    Zapojte zařízení, které chcete připojit na svém pokoji do datové zásuvky na svém pokoji.

2.    Přihlaste se do aplikace ISKAM na webové adrese koleje.jcu.cz

3.    V záložce Ubytování podejte Žádost o Internet - vyplňte formulář dle pokynů.

4.    Vaše žádost bude zpracována během 20 minut, po té je třeba restartovat zařízení.

Předpoklady k připojení k Wi-Fi (pouze kolej K1, K4 a K5)

1.    Být studentem nebo zaměstnancem JU.

2.    Mít vlastní technické vybavení opatřené vhodným Wi-Fi adaptérem.

Postup k připojení

1.    Na jakémkoliv zařízení připojeném do univerzitní sítě se přihlaste do systému iDM a nastavte si heslo pro FreeRadius.

2.    Vyhledejte Wi-Fi síť Eduroam a pomocí nastavených údajů se připojte.